I Norge er vi så heldige å ha to flotte HappyHand-gjenbruksbutikker, HappyHand Moss og HappyHand Hole. De utmerker seg ved at alle jobber frivillig, varer blir donert, og overskuddet gis bort til gode formål lokalt og internasjonalt. I august og september bestemte begge butikkene seg for å gi overskuddet til ADRAs Hjelpeaksjon!
For noen flotte resultater det ble! Fra butikken i Hole fikk generalsekretær Lena Sømme overrakt en sjekk på 116 000 kr fra daglig leder Marianne Dyrud. I Moss klinket de til med 200 000 kr til Hjelpeaksjonen.
Når man tenker på at 1000 kr er nok til å gi yrkesutdanning med vitnemål fra teknisk skole til en flyktningungdom, skjønner man hvor mye disse gavene betyr! Det kan gi 316 ungdommer utdanning og framtidsmuligheter! ADRA følger i tillegg opp med startpakker for inntektsgivende virksomhet, slik at ungdommene får mulighet til å starte sin egen lille bedrift eller butikk.
En kunde i HappyHand Hole uttalte det så fint i kommentarfeltet på Facebook:
«Jeg må si det føles så godt å vite at det man i all enkelhet gir, og det man kjøper hos dere, gir sånne flotte resultater! Takk til alle fine, frivillige gode ansatte dere har. De gjør en stor og fin jobb, det er alltid god stemning i butikken.»
Vi kan bare være enige. På vegne av ADRA og de som får hjelp, sender vi en stor takk til alle frivillige som gjør arbeidet mulig!


