Brann i Phnom Penh
Brann i Phnom Penh

Natt til 16. april brøt det ut en brann i et slumområde i Phnom Penh i Kambodsja. –Først hørte vi at det var 98 familier som var rammet, men i dag fant vi ut at det var 280 familier, forteller Ann Stickle som jobber for ADRA Kambodsja. På grunn av feiringen av Khmer nyttår hadde de fleste organisasjoner stengt, men brannen ble oppdaget av medlemmer av den lokale adventistmenigheten som igjen tok kontakt med ADRA. ADRA vil hjelpe familiene med mat og husly.

Kirkemedlemmene startet å kjøpe inn mat (ris, nudler og soyasaus) med en gang, mens ADRA kjøpte presenninger slik at brannofrene kunne få ly for sol og regn. Flere kirkemedlemmer ble rammet av brannen selv, men de stilte opp som frivillige sammen med en rekke andre i lokalsamfunnet og jobbet hele dagen.

Brannen brøt ut kl ett om natten. –Det røk fortsatt av ruinene da jeg besøkte området ettermiddagen etter, selv om det hadde vært et skikkelig regnskyll rett før jeg kom, sier Ann Stickle og legger til: tankene mine går til de 280 familiene som mistet alt de eide, spesielt en dame jeg møtte som mistet 3-åringen sin i brannen.

Skrevet av:
Sist oppdatert:
17.04.2009
eZ Publish™ copyright © 1999-2012 eZ Systems AS