Regioner og land

ADRA nettverket er involvert i 110 land, men ADRA Norge har valgt å fokusere på tre regioner: Hovedinnsatsen er på Afrikas Horn (Sudan, Etiopia og Somalia), samt Uganda og Madagaskar. I Latin-Amerika er vårt fokus Peru. I Asia har vi langsiktig samarbeid med ADRA i Kambodsja og Thailand, og periodisk samarbeid med Yemen, Pakistan, Sri Lanka og Myanmar. I tillegg støtter vi enkeltprosjekter i India og Bangladesh.

Landene er valgt ut basert på ulike kriterier, hvorav de viktigste er dokumenterte behov i landene, langsiktig partnerskap med lokal organisasjon (ADRA), og mulighet for god oppfølging og bidrag fra ADRA Norge.

Når ADRA Norge involverer seg i katastrofeberedskap og nødhjelp, er det tett koordinert med ADRA-nettverket. ADRA kan gi rask og egnet hjelp til dem som trenger det mest, og har utviklet katastrofeberedskapsplaner for å bistå mest være mulig effektivt når ulykkene rammer. ADRA bruker Sphere standard for sitt katastrofearbeid.

ADRAs verdenskart

Latin-Amerika

Peru er hovedsamarbeidsland for ADRA Norge, og fokuset er på arbeid blant risikoutsatte barn og ungdom i hovedstaden Lima, og styrking av lokalsamfunnet for shipibo-indianere i Ucayali.

Afrika

Etiopia, Sudan og Somalia er hovedsamarbeidsland for ADRA Norge. I tillegg har vi prosjektsamarbeid i Uganda og Madagaskar. Matsikkerhet og vann er hovedfokus, sammen med utdanning og forebyggende helse.

Asia

Det er forebyggende helse og støtte til kvinners situasjon som er fokus for ADRA Norges arbeid i Asia. Særlig jobber vi med HIV/AIDS-forebyggende arbeid. ADRA Norge har partnere og langsiktig arbeid i Kambodsja, Thailand, samt periodisk samarbeid med ADRA i Yemen, Pakistan, Myanmar og Sri Lanka.

© ADRA Norge, Følg ADRA Norge på:
Facebook
Twitter
YouTube